FOTELJA ZA OPUŠTANJE – RELAX NAKON NAPORNOG DANA

Kada se vratite umorni s posla, vjerojatno nema ništa bolje nego upaliti omiljenu glazbu i zavaliti se u fotelju, gdje ćete se barem pola sata prepustiti slatkom odmoru uz ritam laganog ljuljanja. No, ako nemate mjesta za viseću ležaljku, fotelja za opuštanje obavit će sličan posao, samo bez ljuljanja. Naslon stavite u polusjedeći položaj, noge na podnožje i opustite se uz omiljenu glazbu, dobar film ili s knjigom u ruci.

Fotelje za opuštanje moraju nuditi maksimalnu udobnost i praktičnost. Često su glomaznije i veće. Također očekujte da će zauzeti dosta prostora. Fotelje za opuštanje obično su na tazvlačenje i imaju podnožje. Možete ih pronaći na više cjenovnih razina, ali za višu cijenu (preko 200 eura) obično dobivate kvalitetnije materijale, zanimljiviji dizajn i bolju kontrolu pozicioniranja.

Fotelje imaju različitu tvrdoću sjedišta, tako da svatko može odabrati onu koja mu odgovara. Neki od skupljih fotelja čak se nude u nekoliko veličina, tako da možete odabrati fotelju po mjeri svoje figure. Alternativa fotelji za opuštanje može biti chaise longue – fotelja s duguljastim sjedištem na koje stavite noge u vodoravan položaj (izgleda slično ležaljci), viseća ili fotelja za ljuljanje ili vreća za sjedenje koja se prilagođava vašem tijelu.

Fotelja za opuštanje Astolat




Sadržaj:

1.1. Kako izgleda fotelja za opuštanje

1.2. Po čemu se fotelja za opuštanje razlikuje od obične fotelje?

1.1. Kako izgleda fotelja za opuštanje

Sjedište fotelje za opuštanje je na visini od 43-47 centimetara i treba biti blago nagnuto unatrag (pod kutom od oko 4-7°). Dubina sjedišta neka bude tolika da se možete udobno nasloniti leđima na naslon, širina tada ovisi prvenstveno o vašoj figuri. Naslon za leđa treba sa sjedištem činiti kut veći od devedeset stupnjeva, neki proizvođači preporučuju “naslon” do 135 stupnjeva. Naslon za leđa trebao bi imati jasno dizajniranu lumbalnu potporu i trebao bi biti dovoljno visok da možete nasloniti glavu na njega.

Fotelja bi trebala imati udobne, po mogućnosti tapecirane naslone za ruke. Oni od savijenog drva izgledaju suptilno i moderno, ali nisu toliko udobni. Nasloni za ruke trebaju biti na takvoj visini da rasterećuju ostatak ruke. Svaki bočni naslon za glavu dobro će doći kada se opuštanje pretvori u iznenadni san. Fotelja treba imati i podnožje. Može biti ugradbena ili samostojeća (npr. u obliku taburea u istom dizajnu kao i fotelja). Ako imate odvojeni stolac za noge, dobro će Vam doći okretna fotelja u kojoj se možete udobnije smjestiti.

Fotelja za opuštanje Terrell 5053 COF3




1.2. Po čemu se fotelje za opuštanje razlikuje od običnih fotelja?

Fotelje za opuštanje treba da budu podesive tako da se naslon može preklopiti barem u „polusjedeći“ položaj. Pozicioniranje je uglavnom ručno pomoću poluge koja se nalazi sa strane. Naslon za leđa i noge postavlja se sinkrono, tj. istovremeno pomoću jedne poluge, ili neovisno. Skuplje fotelje mogu imati električno pozicioniranje uz pomoć kontrolera.

Seniori i osobe smanjene pokretljivosti razveselit će se fotelje s funkcijom lakšeg ustajanja i sjedanja. Radi tako da pritisnete gumb i fotelja se počne dizati i lagano naginjati. Stojite leđima naslonjeni na fotelju, lagano savijte koljena i sjednete. Pritiskom na drugu tipku fotelja se polako postavlja s Vašim leđima u početni položaj klasičnog sjedala.

Skuplje fotelje mogu imati i funkciju masaže. Zatim također birajte uglavnom prema internom sustavu. Fotelje s osnovnom opremom masiraju leđa i područje bedara, stražnjice i nogu. Uglavnom nudi više vrsta masaža, možda i blagu vibraciju za opuštanje prije spavanja. Skuplje fotelje mogu podnijeti duboku masažu valjkom, gnječenje, istezanje i tapkanje. Što više valjaka fotelje imaju, to je masaža učinkovitija. Neke fotelje također imaju mogućnost zračne masaže, kada se zrak napuhava i raspuhuje oko pojedinih dijelova tijela.

Divan Kelas crna




Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi :)

Komentáre

komentárov

Related posts

KREVET NA KAT S RADNIM STOLOM

KAKO IZABRATI PRAVI KAUČ?

ODRŽIVOST U KUHINJI: EKOLOŠKI TRENDOVI ZA 2024