Mreže za ljuljanje
Oscilirajuće kretanje djeluje umirujuće na čovjeka. U visećoj mreži možete se opustiti nakon napornog dana. Također možete odabrati viseću mrežu sa stalkom ili je možete pričvrstiti za drvo ili drugu fiksnu točku u vrtu. Velika prednost je što mrežu možete jednostavno spakirati i ponijeti sa sobom u vikendicu ili na odmor. Osim toga, postoje varijante koje su prikladne i za stan, tako da nećete biti ograničeni ni lošim vremenom. Prilikom odabira odgovarajućeg modela za interijer prije svega provjerite ima li dovoljno prostora za ljuljanje, odgovarajući materijal i vrstu konstrukcije. Uzmite u obzir i nosivost zida ili greda na koje će viseća mreža biti obješena bez postolja. U većini slučajeva, dodatak se mora kupiti zasebno.
Nećete biti toliko ograničeni prostorom u vrtu. Stoga možete odabrati gotovo svaku varijantu. Ako drveće u vrtu nije dovoljno blizu jedno drugome, odaberite ili samostojeću varijantu ili npr. viseću fotelju ili vrtnu ljuljačku koja će vam pružiti sličnu uslugu.
Viseće mreže za jednu osobu imaju nosivost oko 100-120 kg. Takvi su modeli obično kompaktniji i prikladniji za stanove. Nosivost većih mreža, za par ili obitelj, je 180-200 kg. Ne podcjenjujte podatke o maksimalnoj nosivosti, tako ćete izbjeći neugodan pad u slučaju da uže pukne zbog preopterećenja.
Kako vas leđa ne bi boljela od ležanja u visećoj mreži, pokušajte leći dijagonalno na uzdužnu osu viseće mreže. Dijagonalni položaj sprječava zapetljavanje, jer se nećete njihati s jedne strane na drugu, već sprijeda prema natrag.
Viseće mreže pružit će vam neviđeno opuštanje u kojem ćete moći uživati u nesmetanom okruženju svog doma. Vrlo se lako odlažu pa ne morate brinuti gdje ćete ih staviti zimi.
Moglo bi vas zanimati: